Avrupa’da Satılacak Hyundai Ioniq 6 First Edition Tanıtıldı

Güney Kore merkezli otomobil devi Hyundai, özellikle Ioniq 5 modeliyle son zamanlarda elektrikli otomobil konusunda öne çıkan şirketlerden biri. Buna ek olarak şirket, geçtiğimiz aylarda da yeni elektrikli sedanı Ioniq 6’yı tanıtmıştı. 610 kilometrelik menzili ve diğer özellikleriyle ile büyük dikkat çeken aracın, Tesla Model 3’e rakip olabileceği görülmüştü.

Şimdi ise Ioniq 6 modelinin ‘First Edition’ ismi verilen bir modeli tanıtıldı. Şirket, Ioniq 6 First Edition modeliyle Avrupalı müşterilerinin aracın özel bir versiyonuna ulaşmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca modelin, sınırlı sayıda üretildiğini de eklemeden geçmeyelim.

İşte yalnızca birkaç ülkede çıkış yapacak Hyundai Ioniq 6 First Edition

Minimalist ve fütüristik bir tasarıma sahip olan Hyundai Ioniq 6 First Edition’ın ön, yan ve arka taraflarındaki siyah kaplamalar dikkat çekiyor. Ayrıca aynalarda da benzer bir tasarım görüyoruz. Otomobil devinin ikonik ‘H’ ambleminin siyah alüminyum olarak gelmesi de gözümüzden kaçmıyor.

Bunlar dışında özel versiyonda mat siyah kaplamalı 20 inçlik jantlar da yer alıyor. Otomobilin dört farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüleceğini de belirtelim.

Motor1’e göre Hyundai Ioniq 6 First Edition, dört tekerlekten çekişe sahip olacak. Ayrıca çift elektrikli motora sahip olan otomobil, 77,4 kWh’lık bir batarya paketiyle birlikte gelecek. Ioniq 6’nın bu versiyonunun, 324 beygir gücüne sahip olduğunu ekleyelim. 20 inç jantlara sahip olan modelin 519 kilometre menzile sahip olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Arkadan çekişli 18 inç jantlık Ioniq 6’da ise 610 kilometre civarında menzil sunulabiliyor.

İç mekâna geldiğimizde ise aracın kardeşlerine benzer bir iç mekân tasarımına sahip olduğunu görüyoruz. Daha karanlık bir tasarım dikkat çekerken koltuklarda deri ve tartan kumaşı karışımının yer aldığı görülebiliyor. 12 inç dokunmatik ekran ve dijital gösterge panelinin de iç kısımda bulunduğunu görebiliyoruz.

Araç, sınırlı sayıda üretilecek

Hyundai Ioniq 6 First Edition, Avrupalı müşterilere özel olarak sunulacak. Yalnızca 2500 adet üretilecek olan araç, sadece Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Norveç ve Hollanda’da çıkış yapacak. Siparişler 9 Kasım’da başlarken teslimatlar ise önümüzdeki yılın mart veya nisan aylarında gerçekleştirilecek. Birleşik Krallık’tan gelen bilgilerde otomobilin fiyatının 54.995 pound (1 milyon 187 bin TL civarı) olacağı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu