Datcia Sandero Stepway ‘mi, Hyundai Kona mı?

İnsanların son yıllarda ağırlık kazanan yerden yüksek araç taleplerine firmaların yatırımları durmaksızın devam ediyor.  2022 yılının ilk çeyreğine halk arasında Küçük Jip olarak adlandırılan B- Suv Sekmenindeki iki aracın kıyasıya yarışı damga vurdu.

Datcia Sandero Stepway ve Hyundai Kona arasındaki derin rekabette hangisi tercih edilmeli? Bizler her iki aracı da özet bir şekilde tanıtarak sizlerin düşüncelerine ışık tutacağız.

Datcia Sandero Stepway Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Datcia Sandero Stepway tamamen teknolojiyle donatılmış yeni versiyonuyla sektöre merhaba dedi. Sandero adı altında HB sekmendi ihtiyaçları karşılanırken Stepway modelinde de SUV araç görünümü elde edilmiş. Y şeklindeki farlar ve stopları göz alıcı tasarımın bir parçası. Yenilenen otomatik vites şanzımanı olarak X-Tronik kullanılırken, Easy -R vites kutusu eleştiriler sonucunda artık tarih olmuş.

Datcia Media Kontrol sistemiyle 8inc multi media ekranı, kablosuz şarjının dışında sayısız kullanıcı özellikleri sağlıyor. 410 LT bagaj hacmi de kendisini ön plana çıkartmayı başaran diğer bir özellik. Ayrıca yakıt dostu Eco-G sistemi sayesinde otomobil karşımıza orijinal LPG’li bir şekilde çıkıyor. Satış başlangıç fiyatı ise 179.000 TL.

Hyundai Kona Teknik özellikleri ve Fiyatı

Hyundai Kona’da Sandero ve Stepway ‘daki ayırımı Hyundai Kona ve Hyundai Kona N Line olarak yapmış. Kona da LPG’li motor yerine Hybrid olan yarı elektrikli sistem otomobilin en belirgin özelliği. İç mekânda bulun 10.25 inc boyundaki devasa ekran, adeta bir “televizyon” hissiyatı oluşturuyor. Kullanılan ambiance aydınlatma ve çift renkten oluşan görsel koltuklar dikkat çekici.

Bagaj hacmindeki 374 LT boyutu, rakibinin oldukça gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Fakat sağlamış olduğu 7 ileri otomatik vites sayesinde ivmelenmenin oldukça seri bir şekilde sağlanacak olması da kaçınılmaz bir gerçek. Hyundai KONA ‘nın fiyatı, şu anlık tam belirli bir konumda değil. Makyajlı bir şekilde seri üretime geçse de Hyundai şimdilik aracın satış fiyatını net olarak açıklamadı. 200.000 ‘e yakın bir rakamda satış fiyatı beklenirken, seçeceğiniz pakete göre rakam daha da yükselecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu