Dünya’daki En Pahalı 5 Araç Modeli

Hayatımızın en önemli parçası olan araçlar ulaşım açısından sağladığı kolaylığın yanı sıra konforlu bir ulaşım sağlaması açısından oldukça önem kazanıyor. Özellikle yüksek teknoloji, yüksek güvenlik ve şık konfor tasarımlarına sahip araçlar oldukça dikkat çekerken alım gücü olan kişiler tarafından talep görüyor. Dünyadaki en pahalı 5 araç modeli hakkında size  yazımızda bilgiler vereceğiz.

En pahalı arabalar
En pahalı arabalar

Bugatti La Voiture Noire

Dünyanın en pahalı 5 araç modeli içerisinde 1. Sıradadır. Üretimi yalnızca 1 adet olan araç tam olarak 19 milyon dolar gibi uçuk bir fiyata sahiptir. Tasarımıyla dünyanın en konforlu araçlarından biri olan model, Type 57 SC Atlantic adlı modelden esinlenilerek üretilen araç bir kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcının bilgileri hakkında kesinlik bulunmuyor.

Rolls- Royce Sweptail

Retro tasarımının yanı sıra yüksek teknolojilere sahip araç tam olarak 13 milyon dolar fiyatına sahiptir. Bu araç Phantom modeli üzerinden geliştirilerek oluşturulmuş bir modeldir. Ön tarafı klasik görünümlü retro araçları andıran aracın arka kısmı ise yat görünümlü oluşu sayesinde oldukça ilgi görüyor.

Mercedes Benz Maybach Exelero

100 km /sa hıza yalnızca 4.4 saniyede ulaşan araç, 2 km de 8 litre benzin tüketiyor. 350 km hızlara çıkabilen araç 3 ton ağırlığına sahiptir. Özel olarak sipariş alınarak tasarlanmıştır. En dikkat çekici özelliği ise lastik patlaması durumunda kendini yenilemesidir. Dünyanın en pahalı 5 modeli arasında 3. Olan aracın fiyatı 8 milyon dolardır.

Bugatti Centodieci

Bugatti’ nin 110. Yılına özel olarak ürettiği araçtır. Eski modeli olan EB110 üstü olarak tasarlanmış bir araçtır. Dünyada yalnızca 8 adet bulunan aracın dev bir rüzgarlığı bulunuyor. 100 km/ sa hıza yalnızca 2.4 saniyede çıkan aracın fiyatı ise tam olarak 7.2 milyon dolardır.

Koenigsegg CCXR Trevita

2 kapılı aracın motoru 1018 pc güç üretmektedir. İki kapılı oluşu ile tasarım açısından oldukça dikkat çeken bir araçtır.  Diğer arabalardan farklı olarak alkol yakıt tüketimine sahiptir. Bu model tam olarak 4.8 milyon dolar fiyata sahiptir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu