Kasko Yaptırırken Dikkat Edin! 2022 Güncel Bilgiler

Kasko otomobilimiz için çok önemli bir etken. Her ne kadar kimi kesim “Sanki ne olacak” diyerek önemsemese de büyük bir kitle kaskolarını yaptırarak kendilerini güvence altına alıyorlar. Sektörün bu denli geniş olmasının etkisiyle pazardan pay sahibi olmak isteyen firmalar kaskoya yönelik oldukça farklı kampanyalar düzenliyorlar. Peki, kasko yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir?

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

kasko yaptırırken dikkat
kasko yaptırırken dikkat

Öncelikle kasko yaptırmadan önce sigorta firmalarını araştırmanızı önereceğiz. Şirket bilgileri hakkında yapılan tüm olumlu olumsuz yorumlar bu araştırmaların en temelini oluşturur. Diğer önceliğinizse şirketin finansal durumu ve ne kadar maddi bilançosu bulunduğu olsun. Bunun ardından sigorta şirketinin çalışmış olduğu yetkili servisleri öğrenmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Bu sizler için kaza ve ya farklı bir nedenle aracınızın başına gelecek kötü durumlarda yeterlilik sağlayıp sağlayamayacağını öğrenmeniz için gerekli olacaktır. Aynı zamanda aracın başına bir şey geldiği takdirde örnek olarak cam, far, ayna ve ya onarım-bakım çalışmalarında orijinal ürün kullanılıp kullanılmadığını araştırmalısınız. Çünkü bu gibi istenmedik durumlarda onarım yöntemini diretebiliyorlar. Kırılan far ayaklarına yapacağınız onarım sizi bir süre idare etse de ileride mutlaka başınıza iş açar. Ya da istenmedik bir kaza anında aracınızı yetkili servise yönlendirmek yerine, sanayide ücra köşedeki her hangi bir ustaya sizi itebilirler. Bunlar anlaşmalı olduğu için teknisyen kasko firmasının menfaatlerini gözetir ve aracınızı olması gerektiği gibi onarmaz. Oysa yetkili servislerde işlem yaptırırsanız otomobiliniz onarım standartları kapsamında güvenli bir şekilde yapılacaktır. Tabi, rakam yüksek çıktığı içinde kasko firmalarının bu tutar pek işine gelmez ve sizi farklı yönlere itmek için çabalar.

Onarım anında esnasında kasko firmasının sizlere temin edeceği ikame araç maddesini özelikle okuyun. Burada yazan süre çok önemli. Aksi durumda aracınız 1 ay onarımda kalırken size yalnızca 3 gün ikame araç tahsis edebilir. Doğal afetlerin kapsamı, anahtar kaybı gibi istenmedik durumlarda sağlayabileceği imkânlar da dikkat etmeniz gereken diğer faktörler olarak ön plana çıkıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu