Renault Bakım Periyotları

Renault’unuzun garantisinin devam edebilmesi ve aracınızı güvenle kullanabilmeniz için yaptırmanız gereken bakım aralıklarını birlikte inceleyelim.

Renault’unuzun  servis garantisinin devam etmesi için ilk 1. yıl veya 20000 km’de bakım yapılması gereklidir. Eğer km dolmadan önce ilk 1. yılı doldurursanız servise girmeniz gerekmektedir. Veya yıl dolmadı ancak km 2000.000’e geldiyse yine aracın garanti kapsamı dışında kalmaması için servise girmeniz gerekmektedir.

Aslında eğer araç ağır koşullarda çalışıyorsa ilk servis zamanının geliş tarihinden önce servise girmenizi öneririz. İlk 15.000 km’de yağ değişimine gitmeniz, aracınızın uzun yıllar sağlıklı çalışması için artı bir faktör olabilir. Ayrıca örnek olarak servise 12.000 km de girdiyseniz aracınızın yağ kartına bir sonraki bakım için 32.000 km yazılacaktır. Ya da diğer bir değişle aracınız bakım lambasını bu KM’de yakacaktır. Dizel ilk bakım km’si için de aynısı geçerlidir. Bahsetmiş olduğumuz bakım periyotları 1.1.2011 tarihinden itibaren Renault’un belirttiği periyotlar olup, öncesi için “ustamıza sorun” başlığından ya da yorum bölümünden bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu